Drinki z winem bezalkoholowym

Drinki bezalkoholowe z winem

Wraz z szalejącą modą na Prosecco, popularne stały się wszelkie drinki na bazie tego wina musującego. Są bardzo orzeźwiające i sprawdzają się idealnie w upalne, letnie wieczory. I nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić je w wersji „virgin”, czyli bezalkoholowej! W większości przepisów wystarczy użyć bezalkoholowego zamiennika Prosecco!

Poniżej przedstawiamy najciekawsze drinki z winem bezalkoholowym wraz z przepisami.

Bezalkoholowy Aperol Spritz

Aperol Spritz to obecnie chyba najbardziej znany drink z winem musującym w roli głównej (najczęściej Prosecco). Charakterystyczna pomarańczową barwę drink zawdzięcza swojemu drugiemu głównemu składnikowi, czyli Aperolowi. Aperol to włoski aperitif o jasnoczerwonym kolorze i charakterystycznym pomarańczowo-ziołowym smaku z lekką goryczką. To ten składnik najtrudniej jest zastąpić w bezalkoholowej wersji tego drinka. Na szczęście nie jest to niemożliwe! Istnieje bowiem bezalkoholowy aperitif o nazwie Crodino, który doskonale zastąpi Aperola.

Składniki bezalkoholowego drinka Aperol Spritz:

bezalkoholowe wino musujące

-Crodino

-woda mineralna gazowana

-kostki lodu

-plasterek pomarańczy do dekoracji

Bellini bezalkoholowe

To słodki, brzoskwiniowy drink na bazie wina musującego. Twórca tego napoju nazwał swoje dzieło nazwiskiem włoskiego malarza. Ponoć po połączeniu wszystkich składników, kolor napoju przypominał mu obraz Giovanniego Belliniego, a konkretnie kolor szat duchownych przedstawionych na obrazie. Do wykonania napoju można użyć świeżych (koniecznie dojrzałych) brzoskwiń i zmiksować je na gładki mus.  

Składniki bezalkoholowego drinka Bellini:

bezalkoholowe wino musujące

-puree brzoskwiniowe

-kostki lodu

Mimosa bezalkoholowa

Oryginalna Mimosa serwowana jest na bazie szampana, jednak obecnie używa się do niej także innych innych win musujących – tutaj w wersji bezalkoholowej! Nazwa drinka pochodzi od jego pomarańczowego koloru, takiego właśnie jak kwiat mimozy. Przepis jest bardzo prosty, a składniki większość z nas będzie miała w domu. 

Składniki bezalkoholowego drinka Mimosa:

bezalkoholowe wino musujące

-sok pomarańczowy

-kostki lodu

-plasterek pomarańczy do dekoracji

Hugo bezalkoholowe

Ze wszystkich popularnych drinków na bazie bezalkoholowego wina musującego, drink Hugo jest zdecydowanie najbardziej efektowny! Choć nie jest trudny do wykonania, trzeba się wcześniej zaopatrzyć w niezbędne składniki. Kluczowy dla drinka Hugo jest syrop z czarnego bzu. Gotowy drink można udekorować świeżymi owocami. Przepięknie prezentuje się, gdy do środka dodamy czerwoną porzeczkę, malinę lub plasterki truskawki. 

Składniki bezalkoholowego drinka Hugo:

bezalkoholowe wino musujące

-woda mineralna gazowana

-syrop z czarnego bzu

-sok z limonki

-mięta

-kostki lodu

świeże owoce do dekoracji

Więcej o winach bezalkoholowych:


Więcej o winach tradycyjnych:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

(0)